HELIKON Guardian Chest Rig(R) – Olive Green

Guardian chest rig představuje moderní variaci na ikonický kus výstroje – čínský bandalír z dob studené války. Primární účel tohoto kusu výstroje je jednoduchý – efektivní nesení munice a dalšího bojového materiálu. I v době nosičů plátů a integrovaných balistických vest nachází jednoduchý chest rig své uplatnění tehdy, není-li balistická ochrana vyžadována (civilní využití, nácvik, airsoft) nebo by uživatele příliš omezovala (dlouhodobé nesení velkého batohu, řízení vozidla…). Při nízké váze nabízí Guardian poměrně mnoho možností, jak uložit nesenou výbavu. Vlastnosti: Univerzální, odnímatelný, nastavitelný postroj X-harness Vyměnitelné vložky zásobníků (jednoduché a dvojité) a boční vložky (dvojité) Tři dvojité pevné kapsy pro 6…

Výrobce:

2 827  včetně DPH

Dostupnost: 2 skladem

Porovnat

Popis

Guardian chest rig představuje moderní variaci na ikonický kus výstroje – čínský bandalír z dob studené války. Primární účel tohoto kusu výstroje je jednoduchý – efektivní nesení munice a dalšího bojového materiálu. I v době nosičů plátů a integrovaných balistických vest nachází jednoduchý chest rig své uplatnění tehdy, není-li balistická ochrana vyžadována (civilní využití, nácvik, airsoft) nebo by uživatele příliš omezovala (dlouhodobé nesení velkého batohu, řízení vozidla…). Při nízké váze nabízí Guardian poměrně mnoho možností, jak uložit nesenou výbavu.
Vlastnosti:

Univerzální, odnímatelný, nastavitelný postroj X-harness
Vyměnitelné vložky zásobníků (jednoduché a dvojité) a boční vložky (dvojité)
Tři dvojité pevné kapsy pro 6 zásobníků AR/AK
MOLLE/PALS na kapsách
Nastavitelná výška klopy
Poutka na ramenních popruzích pro kabely, antény a hydratační systém
Dvě nákladové kapsy kompatibilní s čutorkou USGI
Spodní panel MOLLE/PALS pro další kapsy/příslušenství

Tři zásobníkové sumky pro nesení až šesti zásobníků typu AR15, AK apod. Sumky jsou uzavírané nastavitelnou chlopní se suchým zipem. Chlopeň je možné pro rychlejší přístup i zcela odejmout, proti ztrátě zásobníků pak slouží elastická šňůrka s možností regulace “přítlaku”. Uvnitř sumek se nachází tvrdá přepážka bránící rachtání zásobníků. Kvůli konstrukci nastavitelné chlopně nejsou sumky vhodné pro zásobníky s obvodovým lemem nebo jinými výraznými výstupky – dochází k jejich zachytávání o uchycení chlopně nebo přepážku.
Dvě univerzální sumky rozměrově použitelné pro US čutoru, IFAK, potravinové dávky, extra munici atd. Sumky jsou uzavřeny chlopní s fastex přezkou a suchým zipem, který je možné pro tichou manipulaci vyřadit z činnosti integrovaným protikusem. Chlopeň je k chestrigu pevně přišita pouze na krajích, střed je tvořen suchým zipem, skrz chlopeň uzavřené sumky tak lze vyvést např. anténu osobní vysílačky. Na chlopních se také nachází malé panely suchého zipu o rozměru 5 x 5 cm pro umístění velcro nášivek, třeba pro označení nesenéh..